Чому цій книзі я дав назву „Перехрестя долі”? З дуже простої причини – життєвий шлях кожної людини, яким би прямим на перший погляд він не здавався, насправді складається з безлічі „перехресть”, на котрих визначається - як саме складеться подальша доля людини. Вкрай незначні, на перший погляд, події, як наслідок можуть стати причиною того, що людина раптом „поверне” своє життя в зовсім несподіваному напрямку. Чи-то продовжить рухатись в раз і назавжди обраному напрямку. Чи-то - взагалі, залишиться „соватися на місці”.
Під такими „перехрестями” я маю на увазі різні речі - і це не тільки вчинки самої людини, що їх вона робить особисто. Адже на наше життя, без сумніву, здійснюють вплив і події глобальні, що відбуваються в країні та у всьому світі. А ще – це зустрічі з іншими людьми. Зустрічі, котрі так чи інакше вплинули на наше життя. А також спогади, що залишилися – іноді радісні, іноді гіркі, іноді світлі, а бува, що і неприємні.
Ця книга – саме про такі зустрічі з людьми, котрі тим чи іншим чином відіграли певну роль в моєму житті. І не тільки в моєму особисто – більшість героїв цієї книги в силу свого положення, здійснювали великий вплив на події, що відбувалися в Україні в різні роки.
Починаючи працювати над книгою, я в жодному разі не маю на меті „дати оцінку” цим людям чи їх вчинкам. Не збираюся, і не буду ніколи нікому з них „мити кістки”, або, тим більше, засуджувати. Ця книга - просто мій особистий погляд на „перехрестя” мого життя. І на тих людей, з котрими довелося на них зустрітися.
Пильний та уважний читач може помітити в цій книзі певні моменти, котрі згадувалися у художньо-документальній праці «Покликання», що її було написано за моїми спогадами та видано 2007 року. Так, дійсно, матеріали цього твору були певною мірою використані мною під час створення «Перехресть долі» - звичайно ж, за згодою її автора, та перероблені із огляду на нові деталі, що згадалися, та й взагалі, на той час, що минув із моменту виходу в світ «Покликання».